AVO

W pełni zautomatyzowane systemy mieszające

Systemy mieszające w AVO-Werke to nowoczesny, w pełni klimatyzowany kompleks produkcyjny zajmujący powierzchnię ponad 2.400 m². Nowoczesne, duże mieszalniki o pojemności 3000 - 4200 l potrzebująca. 3 - 6 min na przygotowanie partii towaru, natomiast mniejsze, o pojemności 400 - 800 l potrzebują średnio 3 minuty na ten proces.

Przebieg mieszania jest w pełni zautomatyzowany, całym procesem steruje zintegrowany system komputerowy, co zapewnia automatyczną kontrolę wszystkich parametrów.

Główne komponenty do produkcji mieszanek pobierane są z silosów za pomocą bezobsługowych, w pełni automatycznych wózków samojezdnych. Komponenty pobierane są do specjalnych pojemników ze stali szlachetnej a następnie transportowane do mieszalników, gdzie w pamięci komputera zawarte są wszystkie istotne informacje dotyczące przygotowania danej mieszanki – czas mieszania, temperatura, program i inne parametry.

Taki system zapewnia optymalizację operacji wykonywanych na surowcach oraz gwarantuje, że proces mieszania składników będzie stale na najwyższym poziomie, a produkty mieszania będą niezmiennie wysokiej jakości, co gwarantuje powtarzalność procesu produkcyjnego w zakładach przetwórczych.

Ponadto automatyczny system dozowania i brak dodatkowych przeładunków gwarantuje, że do minimum ograniczono możliwość kontaminacji, zachowując przy tym niezwykle wysokie standardy higieniczne, a nowoczesny system klimatyzacji i optymalnej wentylacji pomieszczeń produkcyjnych pozwala zredukować do minimum możliwość brylenia się produkowanych mieszanek.

Pełna automatyzacja procesu mieszania pozwoliła na zwiększenie mocy produkcyjnych do 100 ton dziennie.