AVO

Profil działalności

Dwie nowoczesne fabryki produkcyjne w Niemczech, ponad 600 zatrudnionych osób, 33.000 ton rocznie wyprodukowanych towarów i ponad 160 lat doświadczeń to kapitał, jakim dysponuje dziś jeden z największych w Europie i największy w Niemczech koncern produkujący komponenty przyprawowe i funkcjonalne dla przemysłu mięsnego - AVO.

W ciągu ostatnich 10 lat udało nam się zdobyć zaufanie największych koncernów branży mięsnej w Europie – 30% udział w rynku dodatków do żywności plasuje nas na pierwszym miejscu w Niemczech. Na rynku europejskim firma AVO jest znana przede wszystkim jako niezawodny partner sieci handlowych – współpracujemy z grupą EDEKA, Metro, Rewe, Coop, Kaufland, Lidl, Netto, Penny i innymi. Ponad 40% obrotów grupy generują marynaty i produkty typu convenience.

Oferując 4.000 produktów w standardowym programie produkcji, jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom rynku i zaspokoić wszelkie potrzeby naszych klientów. A jeśli nie – to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz dział rozwoju skomponował nowe produkty – wg indywidualnej receptury. Każdy z naszych klientów może przetestować je na miejscu, w nowoczesnej, świetnie wyposażone półtechnice, wprowadzając w trakcie prowadzonych prób konieczne modyfikacje.

Do grupy AVO należy również firma Seyfried z siedzibą w Mannheim, zajmująca się zakupem, uszlachetnianiem i obrotem naturalnymi przyprawami. Mielenie przypraw w technologii „Friofresh” (w obecności ciekłego azotu), zakup wyłącznie od sprawdzonych, kontraktowanych dostawców, gwarantujących zachowanie uzgodnionych norm jakości surowca – to wszystko sprawia, że AVO jest dziś synonimem wysokiej jakości, rzetelności i bezpieczeństwa produkcji na europejskim rynku dodatków do żywności. Zakład produkcyjny w Osnabrück zajmuje się produkcją mieszanek przyprawowych, sosów, marynat i past, oraz preparatów funkcjonalnych dla branży mięsnej i ogólnospożywczej.

Na polskim rynku dodatków dla branży mięsnej AVO działa od roku 1997. Tu również staramy się postępować zgodnie z zasadą, że innowacje powinny czerpać z tradycji a nie odcinać się od niej.

Dysponując potężnym zapleczem produkcyjnym i technologicznym jesteśmy w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby naszych klientów oraz sprostać wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku przetwórstwa mięsnego w Polsce.

Działalność AVO w Polsce, podobnie jak w Niemczech, to nie tylko handel. Roztaczamy nad naszymi klientami również opiekę technologiczną, przeprowadzając próby na miejscu w zakładach produkcyjnych, prezentując nowości oraz starając się pomóc rozwiązywać bieżące problemy w produkcji, każdorazowo uwzględniając specyfikę zakładu. W każdej chwili z pełnym zaangażowaniem służymy naszą wiedzą i doświadczeniem. Profesjonalizm i niesłabnący entuzjazm naszych pracowników to cechy, na które często zwracają uwagę nasi klienci.

Bardzo prężnie działamy w branży mięsnej, skąd wywodzi się trzon naszych stałych klientów, ale dbając ustawicznie o rozwój firmy i odpowiadając na bieżące potrzeby rynku poszerzamy stale naszą ofertę nawiązując ciekawą współpracę z firmami z branży przetwórstwa ryb, mleczarskiej, piekarniczej oraz branży HoReCa.

Rosnąca liczba firm, które nam zaufały i zdecydowały się na stałą współpracę wskazuje, że obrana przez nas droga jest słuszna, że działamy właściwie i zgodnie z oczekiwaniami polskiego rynku.

Dziękujemy wszystkim naszym Klientom za wysokie wymagania, jakie nam stawiacie!